Kodulehe optimeerimine

kodulehe optimeerimine - SEO
allikas: seosherpa.com

Kodulehe optimeerimine: Mis see on ja kuidas sellega ise alustada.

Kodulehe optimeerimine ehk SEO (Search Engine Optimization) on siis kodulehtede, veebilehtede, e-poodide optimeerimine otsingumootori jaoks. Tänasel päeval siis peamiselt google otsingu jaoks. Tähtis on, et kui inimene (tulevane klient) sisestab google otsingusse mingi märksõna (toote, teenuse) siis esimesena peaks nähtavale tulema sinu koduleht. Selleks, et see nii ka oleks tuleb hakata oma kodulehte optimeerima.

Sul on kaks võimalust.

  • Tellida teenus.
  • Ise teha algust SEOga

Kui tekkis huvi seo-teenuse vastu siis võta meiega ühendust. Saada email rene@seo-teenus.ee või kasuta kontaktivormi siin

Kodulehe optimeerimine iseseisvalt

Vaja on kõvasti aega ja tahtmist. Lisaks mõningaid programme mis selle töö lihtsamaks teevad. SEO tööd alusta auditiga. Sealt saada teada mis seisus sinu koduleht on. Tasuta auditi saad mugavalt tellida meie lehelt.  Telli tasuta Audit

Märksõnad

Edasi peaks tegelema märksõnadega ja nende analüüsida. Pane kirja kõik märksõnad mis sinu toote või teenusega seostuvad.
Kunagi ei ole liiga palju märksõnu. Kui märksõnad kokku kogutud oleks vaja kasutada mõnda programmi mis märksõnad läbi analüüsib. Google ADSi programmis on olemas tasuta tööriist. keyword planner. Seda kasutades saad teada kas neid sinu kogutud märksõnu inimese ka otsingus üldse kasutavad. Sealt saad teada ka märksõnade konkuretsi. Sama töö teevad ära ka spetsiaalsed SEO programmid nagu ahrefs, moz, semrush.

Märksõnade analüüsi saab tellida meiekäest:  Telli siit

Kodulehe optimeerimine

Sisutekstid

Kui märksõnad käes alusta sisutekstide koostamisega. Sisutekstid olgu kirjutatud inimesele. Sisutekst peab olema huvitav lugeda. Sisutekstide sees peab olema kindlasti märksõna. Kasuta lõike ja alapealkirju. Pane teksti sisse pildid ja lingid oma teenusele ja toodetele. Kui kasutad wordpressi paigalda yoast plugin. Sellega saad oma SEO asjad üle kontrollida. Sealt saad vaadata üle ka oma sisuteksti. Kas on piisavalt sõnu, Kas märksõnu on teksti sees piisavalt. Pluginast saab veel palju kasulikku informatsiooni.

Tehniline SEO

Veebilehe tehnilise seisukorra teada saamiseks on vaja teha audit. Programme selleks on päris mitmeid (Ahrefs, Moz, Semrush) Need on küll kahjuks tasulised aga kui programmist on olemas prooviversioon saad auditi kenasti ära teha Kasutada saab ka vabavara. Näiteks https://seositecheckup.com/
Vaata üle errorid ja soovitused. Kui tundub keeruline siis kui on küsi abi oma lehe arendajalt. Või võta ühendust meiega. Aitame tehnilise SEO korda teha.

SEO tegemine tundub küll algul väga keeruline. Kuid tegelikult nõuad see lihtsalt aega ja algul natukene õppimist. Kindlast vaata iga kuu oma lehe SEO üle. Piilu ka konkurente (selleks on parm programm ahrefs) Kui siiski tundub, et see töö on raske ja liiga aeganõudev võta ühendust ja meie teeme SEO asjad korda.